..., aby chronić ludobójcze operacje Izraela w Gazie

Na tym właśnie polega imperium amerykańskie. O to zawsze chodziło. Ci ludzie pokazują nam dokładnie, kim są.
 
Według doniesień Stany Zjednoczone i Wielka Brytania zaatakowały kilkanaście obiektów w Jemenie rakietami Tomahawk i samolotami bojowymi, przy wsparciu logistycznym Australii, Kanady, Bahrajnu i Holandii. Prezydent USA Biden oświadczył, że ataki na 'cele rebeliantów Houthi w Jemenie były bezpośrednią reakcją na bezprecedensowe ataki Huti na międzynarodowe statki morskie na Morzu Czerwonym'.
 
Tym, czego Biden nie wspomina w swoim oświadczeniu na temat 'odpowiedzi' swojej administracji na ataki Huti na statki na Morzu Czerwonym, jest fakt, że te ataki same w sobie są odpowiedzią na zbrodnie Izraela przeciwko cywilnej ludności w Gazie. Pomija także fakt, że do ataków doszło po pierwszym dniu postępowania przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości, gdzie Izrael jest oskarżany przez Republikę Południowej Afryki o ludobójstwo w Gazie.
 
Tak więc Stany Zjednoczone i Wielka Brytania zbombardowały najbiedniejszy kraj na Bliskim Wschodzie, ponieważ próbował on zapobiec ludobójstwu. I nie tylko to: zbombardowali ten sam kraj, w którym przez lata wspierali ludobójcze okrucieństwa Arabii Saudyjskiej, które to państwo zabiło setki tysięcy ludzi w latach 2015–2022, co było nieudaną próbą powstrzymania Huti przed przejęciem władzy.
 
W okresie poprzedzającym atak Huti, którzy oficjalnie nazywają siebie Ansarallah, zagrozili surowym odwetem za jakikolwiek atak Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników. Abdulmalik al-Houthi, przywódca ruchu Huti, powiedział, że reakcja na amerykański atak będzie bardziej zdecydowana niż niedawna ich ofensywa, w której wykorzystano dziesiątki dronów i wiele rakiet.
 
"My, Jemeńczycy, nie należymy do tych, którzy boją się Ameryki” – powiedział al-Houthi w telewizyjnym przemówieniu. - "Zakładamy bezpośrednią konfrontację z Amerykanami”. 
 
Anonimowy urzędnik amerykański Akbar Shahid Ahmed przed zbliżającymi się atakami na Jemen stwierdził, że naloty 'nie rozwiążą problemu' i że operacja 'nie stanowi spójnej strategii'. Ahmed informował już wcześniej, że urzędnicy rządowi stają się coraz bardziej zaniepokojeni rozpętaniem przez Bidena poważnej wojny na Bliskim Wschodzie. Niedawna eskalacja i obietnica odwetu ze strony Huti zwiększają te obawy.
 
Pisze Dave DeCamp: "Biden zbombardował teraz Syrię, Irak i Jemen, aby zapewnić Izraelowi dalszą rzeź palestyńskich kobiet i dzieci" - I dlaczego to wszystko? Aby chronić zdolność Izraela do rzezi Palestyńczyków w Gazie przez miesiące. Na tym właśnie polega imperium amerykańskie. O to zawsze chodziło. Ci ludzie pokazują nam dokładnie, kim są.
 
https://uncutnews.ch/das-westliche-imperium-bombardiert-den-jemen-um-israels-voelkermoerderische-operationen-im-gazastreifen-zu-schuetzen/
 
Napisała: Caitlin Johnstone
 
Opracował: Zygmunt Białas