"Wyjaśnimy słowackiej opinii publicznej, co do cholery wydarzyło się podczas covidowego cyrku".

W swoim przemówieniu w parlamencie słowacki premier Robert Fico zapowiedział utworzenie komisji w celu wyjaśnienia, w jaki sposób i dlaczego mogła zdarzyć się covidowa hucpa, jak poważne są szkody spowodowane szczepionką i kto skorzystał na umowie pomiędzy firmą Pfizer a UE. Poniżej przedstawiam tłumaczenie przemówienia premiera:
 
Panie i panowie progresywnej Słowacji i opozycji, czy widzieliście statystyki mówiące, jak wzrosła liczba zgonów z różnych przyczyn sercowo-naczyniowych w wyniku szczepień? Odrzucacie to? Twierdzicie, że szczepienia są najlepsze na świecie? Czy wiecie, ile przeterminowanych szczepionek nam zostało i ile pieniędzy zmarnowano w ten sposób? Co wiecie o zakupach sprzętu medycznego i testów? Czy wiecie, że mamy bardzo jasne dowody na powiązanie firmy z Trnawy z covidowymi transakcjami? - Zakupy na setki milionów, zupełnie niepotrzebne.

I wszyscy śmialiście się z innych krajów. Naśmiewaliście się z Rosji, która opierała się na zasadzie indywidualnych wizyt pacjentów w aptekach. I oni poradzili sobie z tym znacznie lepiej niż my na Słowacji. Mieliśmy 21 tysięcy zgonów, które kojarzymy z tym, że rządy, które sprawowały władze od 2020 roku, nie potrafiły rządzić, a skupiały się jedynie na korzyściach ekonomicznych i oczywiście kłaniały się firmom farmaceutycznym, które dostarczały w ogromnych ilościach niepotrzebne środki medyczne i szczepionki.
 
O europejskich realiach nawet nie chcę mówić. Wiecie, byłem bardzo otwarty i powiedziałem przewodniczącej Komisji Europejskiej [Ursuli von der Leyen - przypis ZB], że jest oczywiste, iż jest podejrzana o powiązanie z największym zakupem szczepionek w historii Komisji Europejskiej, że wymieniała tajne SMS-y z dyrektorem firmy Pfizer i zadrwiła, przedstawiając posłom do Parlamentu Europejskiego raport, który został całkowicie zaciemniony po jego opublikowaniu.
 
Nigdy nie zrozumiemy prawdy o tym, jaką rolę odegrały firmy farmaceutyczne i kto tak naprawdę zorganizował cały cyrk covidowy. W związku z tym, panie i panowie, rząd Republiki Słowackiej zdecydował się zawrzeć w deklaracjach rządowych obietnicę zajęcia się tą kwestią. Słowackie społeczeństwo po prostu potrzebuje odpowiedzi, co to właściwie było. Dlaczego szczepiono ludzi różnymi eksperymentalnymi szczepionkami? Dlaczego przeprowadzono powszechne testy? Kto je kupił? Dlaczego je zakupiono? Jakie ilości zostały zakupione? Ile pieniędzy to kosztowało? - Wyjdą miliardy!
 
Możecie to przekręcać i obracać, bo nie wiecie nic poza tym, jak lekceważyć opinie innych ludzi. A demokracja oznacza czasami szanowanie innych opinii. Już trzeci tydzień rozmawiamy o prawie karnym: nikt was nie obraża, my słuchamy i wy mówicie. Nie zgadzamy się z tym i zdecydowaliśmy, że powinniśmy powołać komisarza rządowego, który zajmie się tymi kwestiami. Dziś nie tylko powołaliśmy komisarza rządu, ale także upoważniliśmy go do zbierania informacji w różnych instytucjach. W szczególności będziemy zwracać się o informacje do Głównego Inspektora Sanitarnego. Skontaktujemy się też z Narodowym Centrum Informacji Zdrowotnej.
 
Na podstawie tego, co mamy do dyspozycji, chcemy wiedzieć, co się właściwie wydarzyło. Uważam, że poseł Rady Narodowej, doktor Kotlár, jest dostatecznie wyposażony w informacje. Widzę, że jest przygotowany, także jeśli chodzi o skompletowanie zespołu. Poprosiłem go, aby omówił wszystko w rządzie, zanim złożymy jakiekolwiek publiczne oświadczenia. I jestem absolutnie, powtarzam, absolutnie przekonany, że jego praca przyniesie rezultaty, które opublikujemy i poinformujemy o wszystkim słowacką opinię publiczną.
 
Dziś wiemy jedno: poprzednie rządy absolutnie nie poradziły sobie z pandemią i mają na sumieniu 21 tysięcy zmarłych osób. I z tego, co wiemy, zarobili mnóstwo pieniędzy na niepotrzebnych zakupach różnych środków medycznych i szczepionek. Dziękuję.
 
https://report24.news/slowakischer-premierminister-will-wahrheit-ueber-covid-impfschaeden-und-pfizer-deals-aufdecken/
 
Opracował: Zygmunt Białas
 
A u nas? - Cisza. Może doczekamy w Polsce podobnych prób rozliczeń, gdy premierem będzie Grzegorz Braun, który powoła dr. Zbigniewa Martykę na szefa komisji do zbadania przekrętów covidowych. Głównym sprawozdawcą byłby Jan Pospieszalski albo Grzegorz Płaczek.
 
Pesymista i sceptyk powiedzą, że to nierealne, ale też różne nieoczekiwane zdarzenia miały już miejsce. I gdyby tak się stało, mógłbym już spokojnie przejść na blogerską emeryturę (ZB).