Zbliżająca się klęska Ukrainy...

... na polu bitwy z Rosją jest jednym z tych punktów zwrotnych w historii, w których racja bytu NATO zostaje zdemaskowana jako oszustwo. W ostatnich miesiącach pojawiło się wiele szumu wokół rzekomego wzrostu siły NATO w związku z dodaniem Szwecji i Finlandii jako nowych członków NATO. Ale to jest iluzja.
 
Od 2022 roku szwedzkie siły zbrojne liczą 24 400 czynnych żołnierzy, 11 400 rezerwistów, 21 500 strażników i 5200 dodatkowych poborowych, którzy co roku dołączają do rezerwy (do 2024 r. powinno być 8 000 poborowych rocznie).
 
Finlandia, której roczny budżet wojskowy wynosi 68 miliardów dolarów, ma 24 000 aktywnych żołnierzy, ale mówi się o 870 000 będących w rezerwie. Innymi słowy, Szwecja i Finlandia mogłyby dostarczyć łącznie 10 brygad (zakładając, że ich obecny aktywny personel zostanie aktywowany i umieszczony w pełni pod dowództwem NATO). To niewiele.
 
Niegdyś potężna armia brytyjska została przemieniona z lwa w bezzębnego, złośliwego Chihuahua. Wielka Brytania nie jest w stanie osiągnąć swoich celów rekrutacyjnych, a obecna liczebność – około 75 000 żołnierzy – ledwo wystarcza na zapełnienie stadionu Manchesteru United. Kiedy weźmie się pod uwagę, że 50 000 Brytyjczyków walczyło w Ameryce podczas rewolucji 1776 roku i zostało pokonanych przez grupę rebeliantów kolonialnych, można dostrzec bezsilność obecnych brytyjskich sił zbrojnych.
 
Co gorsza, Wielka Brytania deklaruje zaniepokojenie możliwością dostarczenia Ukrainie większej liczby czołgów, Storm Shadows i pocisków artyleryjskich. W rzeczywistości wszyscy główni europejscy członkowie NATO opróżnili swoje magazyny w daremnej próbie zaopatrzenia Ukrainy. Gdyby NATO zdecydowało się przystąpić do walki na Ukrainie, Brytyjczycy mieliby trudności z wysłaniem 6 brygad w gotowości bojowej.
 
Problemy NATO wykraczają poza niewystarczające zasoby wojskowe. Konsensus polityczny spajający NATO obecnie się rozpada. Niedawna potyczka słowna między Francją a Niemcami w sprawie rozmieszczenia wojsk NATO na Ukrainie wskazuje na znacznie głębszy rozłam.
 
Po niedawnym spotkaniu w Niemczech, w którym Scholz był gospodarzem, oraz z francuskim Macronem i polskim Tuskiem, Macron był zmuszony wycofać się ze swoich nalegań na umieszczenie większej liczby żołnierzy NATO na Ukrainie. W NATO panuje bałagan, a jednak zachodni przywódcy i dowódcy w dalszym ciągu fantazjują, że są gotowi i zdolni do połączenia sił do walki z Rosją. Oni nie są jednak ani gotowi, ani zdolni.
 
Rosja wysłała śmiercionośne przypomnienie w postaci rakiety Iskander, która uderzyła w miejsce w Odessie wypełnione Francuzami, Polakami i Gruzinami. W wyniku ataku brytyjski sekretarz obrony Grant Shapps odwołał planowaną wizytę w Odessie. Prawdopodobnie musiał zmienić bieliznę i zdecydował, że lepiej zostać w domu, niż ryzykować, że stanie się mięsem armatnim.
 
Istnieje wiele filmów pokazujących, jak Rosja niszczy sprzęt NATO na Ukrainie. Ten sprzęt dobrze się pali.
 
https://uncutnews.ch/kann-die-nato-eine-niederlage-in-der-ukraine-ueberleben/
 
Napisał: Larry Johnson
 
Opracował: Zygmunt Białas