... na drodze do III wojny światowej.

Niedawne ataki dronów na rosyjski system wczesnego ostrzegania radarowego sugerują, że podżegacze wojenni w Waszyngtonie, Londynie, Paryżu i Berlinie zaplanowali wielką niespodziankę dla Putina i narodu rosyjskiego.

Rosyjska sieć radarowa wczesnego ostrzegania przed nuklearnymi rakietami balistycznymi stała się jednym z głównych celów ukraińskich ataków dalekiego zasięgu: trzy obiekty zostały już zaatakowane przez kijowskie drony, z czego dwa w zeszłym tygodniu, podaje Newsweek.

Według doniesień ukraińskie drony uderzyły w nowoczesny system radarowy Rosyjskiego Systemu Wczesnego Ostrzegania Jądrowego w dniach 26 i 27 maja, a następnie próbowały uderzyć po raz trzeci. Drugi atak na radar pozahoryzontalny w Rosji jest głęboko niepokojącym wydarzeniem, ponieważ wyraźnie nie ma na celu obrony Ukrainy, ale jest strategicznym posunięciem NATO mającym na celu destabilizację i osłabienie systemu zarządzania walką strategicznych sił nuklearnych Rosji.

DRUGI atak drona uderzył w najnowocześniejszy system radarowy wczesnego ostrzegania w regionie Orsk niedaleko Orenburga, 1800 kilometrów od granicy z Ukrainą. Rosyjscy analitycy podkreślają, że należy spodziewać się kolejnego ataku ze strony Ukrainy. Kolejnym celem NATO jest system radarowy w rejonie Sankt Petersburga.

Jeśli Kijów trafi w ten radar, możliwości obronne Rosji na północy zostaną znacząco ograniczone: Moskwa nie będzie już w stanie w porę wykryć wystrzelenia nadlatujących rakiet z głowicami nuklearnymi i tym samym szybko zareagować. W skrócie: NATO próbuje stworzyć 'martwe punkty' w rosyjskim radarze wczesnego ostrzegania, aby narazić Rosję na pierwszy atak nuklearny Zachodu. Rosjanie stają się wtedy łatwym łupem.

W odniesieniu do ataku NATO na rosyjski radar wczesnego ostrzegania pułkownik armii austriackiej Markus Reisner poczynił trzy ważne uwagi analityczne:
--- na ukraińskim polu bitwy nie będzie to miało prawie żadnego znaczenia;
--- jest to prawdopodobnie atak kierowany przez USA, mający na celu osłabienie nuklearnego środka odstraszającego Rosji;
--- jest to strategia 'ugotowania żaby', mająca na celu zwiększenie szans powodzenia pierwszego uderzenia na Rosję.

Z czysto wojskowego punktu widzenia ma to sens. Zachód wie, że nie może zgromadzić armii wystarczająco dużej, aby prowadzić konwencjonalną wojnę z Rosją i Chinami bez wysoce niepopularnego masowego poboru mężczyzn i kobiet. Jedynym sposobem, aby Zachód wygrał wojnę między Chinami a Rosją, jest pierwszy atak nuklearny, niszczący rosyjskie centra energetyczne i infrastrukturę nuklearną, zanim Rosja będzie miała szansę odpowiedzieć.

Ale jest to również bardzo ryzykowna strategia, ponieważ jeśli Rosja wyczuje, że taki jest plan, to co powstrzyma ją przed uprzedzeniem Zachodu i przeprowadzeniem własnego, dekapitującego pierwszego uderzenia, którego celem będzie Waszyngton, DC, Nowy Jork i wszystkie silosy na Zachodzie międzykontynentalnymi rakietami balistycznymi, które mogą dosięgnąć Rosji?

Bądźmy przygotowani. Reszta tego roku i rok 2025 mogą być interesujące, ponieważ z dnia na dzień staje się jasne, że nasi tak zwani przywódcy naprawdę chcą trzeciej wojny światowej z Rosją.

Powiem, że zanim będzie możliwe pierwsze uderzenie przeciwko Rosji, podżegacze wojenni na Zachodzie muszą sprowokować poważny rosyjski atak na kraj NATO, aby wyglądało na to, że Rosja zasługuje na to, na co zasługuje. Putin jak dotąd wykazał się dużą ostrożnością i unikał wpadnięcia w pułapki zastawione przez Zachód. Ale pewnego dnia prawie na pewno będzie musiał zareagować na ciągłą eskalację, z których największą i najbardziej rażącą jest to, że Ukraina uderza w głąb Rosji bronią dostarczoną przez Zachód, niszcząc kluczowe systemy obronne kraju.

Interesujące jest, jak mało doniesień jest o zbliżającej się wojnie pomiędzy NATO a Rosją oraz o tym, jak NATO atakuje rosyjskie systemy obrony przeciwrakietowej, które nie odgrywają żadnej roli w wojnie na Ukrainie.

Co się stanie, jeśli Rosja zacznie robić to samo z natowskimi systemami radarowymi wczesnego ostrzegania? Mógłby to być atak, którym Zachód ma nadzieję sprowokować Putina.

Według moich badań internetowych NATO ma swoje systemy wczesnego ostrzegania w bazie sił powietrznych Thule na Grenlandii, bazie sił powietrznych Beale w Kalifornii, stacji Clear Space Force na Alasce, stacji sił kosmicznych Cape Cod w Massachusetts i Royal Air Force Fylingdales w Wielkiej Brytanii.

https://uncutnews.ch/vielleicht-haben-die-usa-grossbritannien-und-die-nato-gerade-putins-letzte-rote-linie-auf-dem-weg-zum-dritten-weltkrieg-ueberschritten/

Napisał: Leo Hohman

Opracował: Zygmunt Białas